Aran Tekstil San. ve Tic. A.Ş, RANFORCE NEVRESİM TAKIMLARI, Baskılı Nevresim Takımı, Suave Nevresim Takımı, Native Nevresim Takımı, Pure Nevresim Takımı,DÖRT MEVSİM SETLER, Çift Kişilik Dört Mevsim Set, Tek Kişilik Dört Mevsim Set, PİKE TAKIMLARI, Ranforce Pike Takımı, Metali Pike Takımı, Lenora Pike Takımı, Mikrojel Yastık, Mikrojel Yorgan, Wellsoft Yorgan, Border Line Serisi,

SATEN NEVRESİM TAKIMLARI, Baskılı Saten Nevresim Takımı, Marsela Nevresim Takım, Jakarlı Nevresim Takımı, Çizgili Saten Nevresim Takımı, Giza Nevresim Takımı, Marilla Pike Takımı, UYKU SETLERİ, Ranforce Uyku Seti, Saten Uyku Seti, Genç Uyku Seti, Çocuk Uyku Seti, GENÇ/ÇOCUK, Genç Nevresim Takımı, Çocuk Nevresim Takımı, Genç Uyku Seti, Çocuk Uyku Seti, Genç Yatak Örtüsü, Çocuk Yatak Örtüsü, Genç Dört Mevsim Set, BEBEK ÜRÜNLERİ,

YATAK ÖRTÜLERİ, Ranforce Yatak Örtüsü, Pedra Yatak Örtüsü, Lorna Yatak Örtüsü, Limbo Yatak Örtüsü, Bertha Yatak Örtüsü, Genç Yatak Örtüsü, Çocuk Yatak Örtüsü, Bebek Nevresim Takımı, Bebek Uyku Seti, Bebek Yorganı, Bebek Yastık, CLASY WHITE, Yatak Koruyucu Alez, Sıvı Geçirmez Alez, Silikon Yastık, Silikon Yorgan, Kaztüyü Yastık, Kaztüyü Yorgan,

  • language_icon Türkçe
    • Türkçe
    • English
    • Русский

Bebek Yorganı / Yastığı

Ürün Kategorileri

Bebek Yorganı / Yastığı

Bebek Yorganı

Bebekler için beşiğe uygun ölçülerde üretilmiş, gerekli özellikleri taşıyan yorganlara bebek yorganı adı verilir. Genellikle 12.aydan sonra kullanılmaya başlanmaktadır. İlk 12 ay bebekler için kendinde ağır gelen bir yorgan ile yatmak eziyet olur. Aynı şekilde 12. aydan sonra da çok ağır yorganlar tercih edilmez. Bebek yorganı seçimi yaparken bebeğin rahatlığına ve sağlığına uygun seçimler yapılmalıdır. Sağlıklı seçimler yapılırken bebeklerin odası için estetik dokunuşlarla yapılabilir. Yorganlar üzerinde tasarım genellikle yapılmamaktadır. Ama bazı yorganlar üzerinde resimler ve baskılar da bulunabilir.

Genel olarak yorganların çok sık yıkanmaması ve kirlenmemesi için nevresim takımları seçimi yapılmaktadır. Bebek yorganlarında estetik bir görünüm kavuşturmak için bebek nevresim takımları seçimi yapılabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta nevresim takımlarının da sağlıklı kumaşlardan elde edilmiş olması gerektiğidir. Yine pamuksu yapısıyla ve güzel tasarımlarıyla bebeklerin odalarını süsleyecektir. 

 

Yorgan Kumaşı Nasıl Olmalıdır?


Bebek yorganı seçimi yapılırken dikkat edilecek bir özellik yorganın kumaşının nasıl olması gerektiğidir.  Bebek yorganlarının kumaşı naylon olmamalı, mümkünse %100 pamuklu, nefes alan yüzeye sahip bir kumaş olmalıdır. Bebekte alerji yapabilecek herhangi bir madde içermemeli, terleme ve isilik oluşumuna neden olmamalıdır. Antibakteriyel kumaş olması da gerekir. 
Üzerinde toz ve mikrop barındırmamalıdır. Yorgan kumaşı genellikle pamuklu yapıda üretilmektedir. Pamuk yapısı dolayısıyla hem yumuşak hem de nefes alma özelliği sayesinde en sağlıklı ve konforlu tercih olmaktadır. Yorgan seçiminde bu konulara özen göstermek gerekir.

Yorgan İçi Nasıl Olmalıdır?


Yorganın iç kısmının pamuk olmasına özen gösterilmelidir. Eğer elyaf bir yorgan olacaksa naylon değil pamuklu elyaflar tercih edilmelidir.  Doğal ve sağlıklı olan bambudan üretilmesi gerekiyor. Ağır olmamalı çocuğun rahat edebileceği şekilde yapılmış olmalıdır. Kimyasal maddeler içermemelidir. 
Kaz tüyü ve yün yorgan seçimi yapılacaksa doğal olanları tercih etmeli ve kesinlikle bir yaşından sonra kullanmaya özen gösterilmelidir. Bebek yorganlarının çok fazla çeşitleri bulunur önemli olan bu çeşitleri bilmek ve en sağlıklı olan türü seçmek olacaktır. Bebek yorganı almadan önce iyi bir araştırma yapılması aileler için sağlıklı olacaktır.