Aran Tekstil San. ve Tic. A.Ş, RANFORCE NEVRESİM TAKIMLARI, Baskılı Nevresim Takımı, Suave Nevresim Takımı, Native Nevresim Takımı, Pure Nevresim Takımı,DÖRT MEVSİM SETLER, Çift Kişilik Dört Mevsim Set, Tek Kişilik Dört Mevsim Set, PİKE TAKIMLARI, Ranforce Pike Takımı, Metali Pike Takımı, Lenora Pike Takımı, Mikrojel Yastık, Mikrojel Yorgan, Wellsoft Yorgan, Border Line Serisi,

SATEN NEVRESİM TAKIMLARI, Baskılı Saten Nevresim Takımı, Marsela Nevresim Takım, Jakarlı Nevresim Takımı, Çizgili Saten Nevresim Takımı, Giza Nevresim Takımı, Marilla Pike Takımı, UYKU SETLERİ, Ranforce Uyku Seti, Saten Uyku Seti, Genç Uyku Seti, Çocuk Uyku Seti, GENÇ/ÇOCUK, Genç Nevresim Takımı, Çocuk Nevresim Takımı, Genç Uyku Seti, Çocuk Uyku Seti, Genç Yatak Örtüsü, Çocuk Yatak Örtüsü, Genç Dört Mevsim Set, BEBEK ÜRÜNLERİ,

YATAK ÖRTÜLERİ, Ranforce Yatak Örtüsü, Pedra Yatak Örtüsü, Lorna Yatak Örtüsü, Limbo Yatak Örtüsü, Bertha Yatak Örtüsü, Genç Yatak Örtüsü, Çocuk Yatak Örtüsü, Bebek Nevresim Takımı, Bebek Uyku Seti, Bebek Yorganı, Bebek Yastık, CLASY WHITE, Yatak Koruyucu Alez, Sıvı Geçirmez Alez, Silikon Yastık, Silikon Yorgan, Kaztüyü Yastık, Kaztüyü Yorgan,

  • language_icon Türkçe
    • Türkçe
    • English
    • Русский

Lastikli Çarşaf

Ürün Kategorileri

Lastikli Çarşaf

Lastikli Çarşaf

Lastikli çarşaf günümüzde çok sık kullanılan ve çok fazla rağbet gören ürünler arasında yer almaktadır. Normal çarşaflardan farklı olarak kenarlarında lastik bulunmaktadır. Bu lastiklerin amacı yatağın kenarlarını tutarak çarşafın kaymasını ve şeklinin bozulmasını önlemektir. 

Lastikli çarşaf neredeyse her evde kullanılmaktadır. Durum böyle olunca piyasada pek çok kumaştan ve çeşitten lastikli çarşaf üretimi başlamış ve insanlar hangisini tercih edeceğini bilemez hale gelmişlerdir. Lastikli çarşaf seçimi yapmadan önce sağlıklı kumaşlar hakkında bir kaç bilgi edinmek seçim konusunda yardımcı olacaktır.

Lastikli Çarşaf Hangi Kumaştan Üretilmelidir?


Normal bir çarşaf seçimi yapılacağından tercih edilecek olan kumaş türü %100 pamuktan yapılmış olmalıdır. Fakat konu lastikli çarşaf olduğunda pamuk kumaşta esneme olamayacağı için penye kumaş tercih edilmektedir. Penye kumaştan üretilen lastikli çarşaf hem teri hızlı bir şekilde emerek terletmez hem de esneyerek kolay ve pratik kullanım sağlar. 

Lastikli çarşaflar temizlenmesi bakımından da kolay ve pratiktir. Kullanım talimatlarına uygun şekilde yıkanmalı ve doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmadan kurutulmalıdır. Bu sayede ürün ilk günkü özelliğini korurken, daha uzun ömürlü olmaktadır. 

Lastikli çarşaflar aşırı yüksek ısıda yıkanırsa dokularında bozulmalar meydana gelebilecek ve kullanım amacını gerçekleştiremeyecektir. Ayrıca lastikler yüksek ısıya karşı dayanıklı olmadığı için eriyecek ve olması gereken özelliğini kaybedecektir. Lastikli çarşafların lastiklerinin özelliklerini kaybetmesi durumunda kullanım amacını tamamen kaybetmiş olacaktır. 

Bir diğer konu ise doğrudan uzun süre güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Güneş ışığının mikrop kırıcı etkisi olduğu düşünülmekte ve bu sebeple saatlerce güneş altında tutulmaktadır. Fakat bu çok yanlış bir davranış olmaktadır. Uzun süre gelen güneş ışığı lastikler üzerinde olumsuz etki gösterir. 

Neden Lastikli Çarşaf Tercih Edilmelidir?

Lastikli çarşaf kullanımı oldukça kolay ve düzen isteyenler için ideal bir çarşaf türüdür. Yatağın kenarlarına tutunarak çarşafın kaymasını engeller ayrıca gergin ve kırışıksız bir görünüme sahip olur. Bu sayede üzerinde rahatlıkla uyunur. Geceleri açılma ve toplanma sorunları yaşanmaz. Pratik yapısı sayesinde sabahları çıkarılıp tekrar takılabilir ayrıca lastikli olmasından dolayı sürekli ve dakikalarca düzeltme sorunu yaşatmaz.