Aran Tekstil San. ve Tic. A.Ş, RANFORCE NEVRESİM TAKIMLARI, Baskılı Nevresim Takımı, Suave Nevresim Takımı, Native Nevresim Takımı, Pure Nevresim Takımı,DÖRT MEVSİM SETLER, Çift Kişilik Dört Mevsim Set, Tek Kişilik Dört Mevsim Set, PİKE TAKIMLARI, Ranforce Pike Takımı, Metali Pike Takımı, Lenora Pike Takımı, Mikrojel Yastık, Mikrojel Yorgan, Wellsoft Yorgan, Border Line Serisi,

SATEN NEVRESİM TAKIMLARI, Baskılı Saten Nevresim Takımı, Marsela Nevresim Takım, Jakarlı Nevresim Takımı, Çizgili Saten Nevresim Takımı, Giza Nevresim Takımı, Marilla Pike Takımı, UYKU SETLERİ, Ranforce Uyku Seti, Saten Uyku Seti, Genç Uyku Seti, Çocuk Uyku Seti, GENÇ/ÇOCUK, Genç Nevresim Takımı, Çocuk Nevresim Takımı, Genç Uyku Seti, Çocuk Uyku Seti, Genç Yatak Örtüsü, Çocuk Yatak Örtüsü, Genç Dört Mevsim Set, BEBEK ÜRÜNLERİ,

YATAK ÖRTÜLERİ, Ranforce Yatak Örtüsü, Pedra Yatak Örtüsü, Lorna Yatak Örtüsü, Limbo Yatak Örtüsü, Bertha Yatak Örtüsü, Genç Yatak Örtüsü, Çocuk Yatak Örtüsü, Bebek Nevresim Takımı, Bebek Uyku Seti, Bebek Yorganı, Bebek Yastık, CLASY WHITE, Yatak Koruyucu Alez, Sıvı Geçirmez Alez, Silikon Yastık, Silikon Yorgan, Kaztüyü Yastık, Kaztüyü Yorgan,

  • language_icon Türkçe
    • Türkçe
    • English
    • Русский

Sıvı Geçirmez Alez

Ürün Kategorileri

Sıvı Geçirmez Alez

Sıvı Geçirmez Alez

Alezler yatak koruyucu örtüsü olarak yatağın üzerine serilerek kullanılır. İki çeşit yatak koruyucu bulunmaktadır. Bunlardan biri kapitoneli günlük sıklıkla kullanılan yatak koruyucu alez diğeri ise sıvı geçirmez alezdir.
Sıvı geçirmez
alez alt kısmında naylon bulunmasından dolayı üzerinde dökülen suyun yatağa ulaşmasını engellemek için tasarlamış kullanışlı alezlerdir. Yatak koruyucu alez ile aynı görevi gören sıvı geçirmez alez tek fark olarak sıvının yatağa ulaşmasını engelleyerek yatağın olası bir bozulma küflenme hatta temizlenme derdinden kurtarmış olmaktadır. 

Alez Nasıl Yıkanmalıdır?

Çeşitlerine göre farklılık gösteren alezlerin mutlaka bir yıkama talimatı bulunmaktadır. Bu talimatlara uyulması büyük on taşır. Diğer bir taraftan sıvı geçirmez alez hem elde hem de çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilir şekilde üretilmiştir. Ayrıca hijyenik bir temizlik için alezlerin her kesinlikle yıkanması gerekmektedir. Bu sayede hijyenik bir yatak ile uyku kalitesini arttırılabilir. 
Sıvı geçirmez alezler içerinde bulunan poliüretan maddesi naylonumsu bir yapıda olduğu için yüksek ısıda yıkanması durumunda eriyerek su geçirmez yapısını kaybedecektir. Böylece kullanım amacını kaybederek yeni bir ürün almaya ve yeni bir maliyete neden olacaktır. 
Ne kadar kaliteli bir ürün alınırsa dahi yıkama talimatlarına uyulmadığı takdirde ürünün formu bozulacaktır. Ayrıca doğrudan güneş ışığına uzun süre maruz kalması halinde yatağa sabitlenmesi için kullanılan lastiklerin erimesine ve yatağa tutunamamasına sebep olabilmektedir.

Sıvı Geçirmez Alez Ne İşe Yarar?

Sıvı geçirmez alez, yatağın idrar, ter ve her türlü sıvılara karşı korunmasını sağlamak amacıyla üretilmiş bir ev tekstili ürünüdür. Bu alezlerin diğer alezlerden farkı %100 poliüretan maddesinden üretilmiş olmasıdır. Sıvıların yatağa geçişini engelleyen madde budur. Özellikle çocuklu aileler tarafından tuvalet eğitimi verilen çocuğa geceleri idrar kaçırma gibi durumlarla karşı karşıya kalınabileceği durumlar için özellikle kullanılmaktadır. 
Çocuklar gece idrar kaçırmaya dahi sıvı geçirmez alezler sayesinde yatağın içerinde geçmesini engeller. Bir diğer konuda yaz aylarında terleme sonucu çarşaftan yatağa ter geçmesini önler ve leke oluşumunu engeller. Her yatağa uyum sağlayacak alezler çift kişilik ve tek kişilik formları istenildiği şekilde kullanılabilmektedir.