Aran Tekstil San. ve Tic. A.Ş, RANFORCE NEVRESİM TAKIMLARI, Baskılı Nevresim Takımı, Suave Nevresim Takımı, Native Nevresim Takımı, Pure Nevresim Takımı,DÖRT MEVSİM SETLER, Çift Kişilik Dört Mevsim Set, Tek Kişilik Dört Mevsim Set, PİKE TAKIMLARI, Ranforce Pike Takımı, Metali Pike Takımı, Lenora Pike Takımı, Mikrojel Yastık, Mikrojel Yorgan, Wellsoft Yorgan, Border Line Serisi,

SATEN NEVRESİM TAKIMLARI, Baskılı Saten Nevresim Takımı, Marsela Nevresim Takım, Jakarlı Nevresim Takımı, Çizgili Saten Nevresim Takımı, Giza Nevresim Takımı, Marilla Pike Takımı, UYKU SETLERİ, Ranforce Uyku Seti, Saten Uyku Seti, Genç Uyku Seti, Çocuk Uyku Seti, GENÇ/ÇOCUK, Genç Nevresim Takımı, Çocuk Nevresim Takımı, Genç Uyku Seti, Çocuk Uyku Seti, Genç Yatak Örtüsü, Çocuk Yatak Örtüsü, Genç Dört Mevsim Set, BEBEK ÜRÜNLERİ,

YATAK ÖRTÜLERİ, Ranforce Yatak Örtüsü, Pedra Yatak Örtüsü, Lorna Yatak Örtüsü, Limbo Yatak Örtüsü, Bertha Yatak Örtüsü, Genç Yatak Örtüsü, Çocuk Yatak Örtüsü, Bebek Nevresim Takımı, Bebek Uyku Seti, Bebek Yorganı, Bebek Yastık, CLASY WHITE, Yatak Koruyucu Alez, Sıvı Geçirmez Alez, Silikon Yastık, Silikon Yorgan, Kaztüyü Yastık, Kaztüyü Yorgan,

  • language_icon Türkçe
    • Türkçe
    • English
    • Русский

Yatak Koruyucu Alez

Ürün Kategorileri

Yatak Koruyucu Alez

Yatak Koruyucu Alez


Yatak korucu diğer adıyla alez yatağın üzerine serilen, yatağın kirlenmesini önleyen bir nevi koruyucu örtüdür. Yatak korucu alez yatağın uzun ömürlü olmasına yardımcı olur. Temiz bir yatakta daha rahat bir uyku çekilecektir. Yatağın üzerinde zamanla biriken deri, toz ve bakteriler yatak koruyucu alez tarafından birikmesi engellenir. Kolay ve pratik takip çıkartılabilme özelliği sayesinde her gün temizlenebilir ve daima hijyenik kalır. Yatak koruyucu alezlerde model bulunmamaktadır. 

Önemli olan kullanışlı olması ve işlevini tam anlamıyla yerine getirebilmesidir. Piyasada pek çok türde yatak koruyucu alez bulunabilmektedir. Önemli olan doğru ve işlevli bir alez tercihi yapmak olacaktır. Ucuz malzemeden yapılmış ürünler uzun süreli kullanıma dayanamazlar ve sonucunda kısa sürede deformasyona uğrarlar. Bu da yeni bir yatak koruyucu alez ihtiyacı yani maliyete neden olmaktadır.

Alez Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Alez seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliği kaliteli bir yapıda olması ve yatağı gerçek anlamda korumasıdır. Bu sayede yatak her zaman temiz kalacaktır. Kapitoneli ve sıvı geçirmez olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Kapitoneli yatak koruyucuları günlük kullanımda tercih edilirler. Pamuklu yapıya sahiptirler. Bu sayede rahatlıkla kullanılabilecek durumdadırlar. 
Her yatağa uygun ölçüde yatak koruyucu alez bulunmaktadır. Yatak koruyucu alezlerde dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli konu ise alezlerin köşelerinde yatağa uyumlu lastikler bulunmaktadır. Bu lastiklerin amacı yatak koruyucu alez yatağın üzerine kaymadan durmasını sağlamaktır. Bu nedenle kalitesiz lastikler belirli bir kullanım sonrasında süner ve kullanım amacına ulaşamaz. 

Alez Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Alezler içeriğinde naylon bulundurmaları dolayısıyla aşırı yüksek sıcaklık ve güneş ışığına direk maruz kalması ile özelliğini yitirecektir. Kullanım şartlarına bağlı olarak uygun sıcaklıkta istenildiği zaman yıkanabilir. Böylece ilk günkü gibi sağlam ve kullanışlı kalacaktır. 
Alezler içerisinde bulunan özel maddelerden dolayı yüksek sıcaklığa maruz kaldıkları anda özelliğini yitirerek kullanım amacına ulaşamazlar. Bu nedenle yatak koruyucu alezlerde kullanım talimatları önem taşımaktadır. Herhangi bir çarşaf yüksek ısıda yıkandığı da nasıl formuna kaybederse yatak koruyucu alezlerde aynı şekilde formunu ve işlevini kaybedecektir.