Aran Tekstil San. ve Tic. A.Ş, RANFORCE NEVRESİM TAKIMLARI, Baskılı Nevresim Takımı, Suave Nevresim Takımı, Native Nevresim Takımı, Pure Nevresim Takımı,DÖRT MEVSİM SETLER, Çift Kişilik Dört Mevsim Set, Tek Kişilik Dört Mevsim Set, PİKE TAKIMLARI, Ranforce Pike Takımı, Metali Pike Takımı, Lenora Pike Takımı, Mikrojel Yastık, Mikrojel Yorgan, Wellsoft Yorgan, Border Line Serisi,

SATEN NEVRESİM TAKIMLARI, Baskılı Saten Nevresim Takımı, Marsela Nevresim Takım, Jakarlı Nevresim Takımı, Çizgili Saten Nevresim Takımı, Giza Nevresim Takımı, Marilla Pike Takımı, UYKU SETLERİ, Ranforce Uyku Seti, Saten Uyku Seti, Genç Uyku Seti, Çocuk Uyku Seti, GENÇ/ÇOCUK, Genç Nevresim Takımı, Çocuk Nevresim Takımı, Genç Uyku Seti, Çocuk Uyku Seti, Genç Yatak Örtüsü, Çocuk Yatak Örtüsü, Genç Dört Mevsim Set, BEBEK ÜRÜNLERİ,

YATAK ÖRTÜLERİ, Ranforce Yatak Örtüsü, Pedra Yatak Örtüsü, Lorna Yatak Örtüsü, Limbo Yatak Örtüsü, Bertha Yatak Örtüsü, Genç Yatak Örtüsü, Çocuk Yatak Örtüsü, Bebek Nevresim Takımı, Bebek Uyku Seti, Bebek Yorganı, Bebek Yastık, CLASY WHITE, Yatak Koruyucu Alez, Sıvı Geçirmez Alez, Silikon Yastık, Silikon Yorgan, Kaztüyü Yastık, Kaztüyü Yorgan,

  • language_icon Türkçe
    • Türkçe
    • English
    • Русский

Bebek Uyku Seti

Ürün Kategorileri

Bebek Uyku Seti

Bebek Uyku Seti

Bebeklerin kaliteli bir uyku seçmesi için normal yataklara göre daha küçük boyutlarda beşikler ve bunlara uygun sağlıklı, ortopedik ve belirli bir yumuşaklığa sahip olan yataklar üretilmiştir. Bu yaraların seçimi bebeğin uyku düzeni için büyük önem taşımaktadır. 
Bebeklerin yatak ve beşik seçimi yapıldıktan sonra, alınırken bir o kadar dikkat edilmesi gereken konu bebek uyku seti seçimidir. Bebek uyku seti seçimi yapılırken çok dikkatli olmak gerekiyor. Yorgan ve yastığın çok yumuşak olmaması ilk kuraldır. Uygun yumuşaklık ve kaliteli seçimler yapılmasına özen gösterilmelidir. 

Bebek Uyku Setinde Neler Bulunuyor?

Bebek uyku seti takımları içerisinde bebek beşik ve yatağa uygun ölçülerde dikilmiş çarşaflar bulunmaktadır. Yapısı doğal pamuklu olup nefes alan yüzeyi ile cilt sağlığı korumaya yardımcı olmaktadır. Aynı şekilde bebeklere özel olarak tasarlanmış yastıkların standart ölçülerine göre yastık kılıfı bulunmaktadır. 
Bebekler yapıları gereği çok yastık kullanmazlar. Ama kullanım ihtiyacı olduğu durumlarda ise çocuğun cildine zarar vermeyecek şekilde üretilmiş pamuksu yapıda yastık kılıfı olması gerekir. 

Bebek Yorganı Özellikleri

Yorgan ölçüleri yine beşik için uyumlu ne çok uzun ne de çok kısa olmalıdır. Çok kalın ya da çok ağır olan yorganlar bebekler için risk taşır. Bu nedenle uygun şartlarda üretilmiş hafif ve belirli kalınlığa sahip yorganlar tercih edilmelidir. Ayrıca her bebek için özel olarak tasarlanmış modelleri de bulunmaktadır. Bebek yorganı seçerken iki özelliğe dikkat etmek gerekir. Birincisi yorgan içerinde bulunan ürünün ne olduğudur. 
Bebek yorganı hem ağır olmamalı hem sağlıklı olmalıdır. Bu nedenle içerisinde ağırlık yapacak yün tarzı ürünler kullanılamaz. Bebek yorganı için en ideal ürün pamuktur. Ama bunun dışında bebek yorganları elyaftan da oluşabilir. 
Bebek yorganı konusunda dikkatli olunması gereken naylon elyaf değil pamuklu elyaf kullanılmış olması gerektiğidir. Böylece yorganın yapısı nefes alan bir yüzey olacak ve cilt için gerekli uyumu sağlayacaktır. Diğer bir dikkat edilmesi gereken nokta yorganın kumaşıdır. Bebek yorganlarında kumaş seçimi çok fazla olmamaktadır. Bunun sebebi hassas ciltleri için en uygun kumaşın pamuk olmasından kaynaklanmaktadır.