Aran Tekstil San. ve Tic. A.Ş, RANFORCE NEVRESİM TAKIMLARI, Baskılı Nevresim Takımı, Suave Nevresim Takımı, Native Nevresim Takımı, Pure Nevresim Takımı,DÖRT MEVSİM SETLER, Çift Kişilik Dört Mevsim Set, Tek Kişilik Dört Mevsim Set, PİKE TAKIMLARI, Ranforce Pike Takımı, Metali Pike Takımı, Lenora Pike Takımı, Mikrojel Yastık, Mikrojel Yorgan, Wellsoft Yorgan, Border Line Serisi,

SATEN NEVRESİM TAKIMLARI, Baskılı Saten Nevresim Takımı, Marsela Nevresim Takım, Jakarlı Nevresim Takımı, Çizgili Saten Nevresim Takımı, Giza Nevresim Takımı, Marilla Pike Takımı, UYKU SETLERİ, Ranforce Uyku Seti, Saten Uyku Seti, Genç Uyku Seti, Çocuk Uyku Seti, GENÇ/ÇOCUK, Genç Nevresim Takımı, Çocuk Nevresim Takımı, Genç Uyku Seti, Çocuk Uyku Seti, Genç Yatak Örtüsü, Çocuk Yatak Örtüsü, Genç Dört Mevsim Set, BEBEK ÜRÜNLERİ,

YATAK ÖRTÜLERİ, Ranforce Yatak Örtüsü, Pedra Yatak Örtüsü, Lorna Yatak Örtüsü, Limbo Yatak Örtüsü, Bertha Yatak Örtüsü, Genç Yatak Örtüsü, Çocuk Yatak Örtüsü, Bebek Nevresim Takımı, Bebek Uyku Seti, Bebek Yorganı, Bebek Yastık, CLASY WHITE, Yatak Koruyucu Alez, Sıvı Geçirmez Alez, Silikon Yastık, Silikon Yorgan, Kaztüyü Yastık, Kaztüyü Yorgan,

  • language_icon Türkçe
    • Türkçe
    • English
    • Русский

Ranforce Pike Takımı

Ürün Kategorileri

Ranforce Pike Takımı

Ranforce Pike Takımı

 Pike yaz akşamları serinliğinde en çok tercih edilen pamuksu, kabartmalı örtülerdir. Pike takımları içerisinde en çok tercih edilen kumaşlar arasında %100 pamuklu kumaştan üretilmiş ranforce pike takımı en beğenilen ürünler arasında yer alır. Ranforce yapısı gereği yumuşak, nefes alan bir yüzeye sahip kumaş türüdür. 
Ranforce kumaştan üretilmiş ranforce pike takımı yaz aylarında uyku konforu sağlayarak hem fiziksel hem de ruhsal olarak dinlenmiş olarak uyanmayı sağlar. Yaz aylarında uyku sorunlarına sıklıkla rastlanmaktadır. Uyku sorunlarının nedenlerinden biri pike takımlarının rahatsız edici kumaş yapısından kaynaklanır. Bu nedenle pike takımı seçerken ranforce kumaş türünden yapılmış pike takımları ilk tercih olmalıdır.

Ranforce Pike Takımı Üretimi


Pike takımları içerisinde ranforce kumaştan üretilmiş yastık kılıfları, yumuşacık dokusu ile çarşafları ve pike bulunmaktadır.  Yastık kılıfları cilt sağlığı için oldukça yüksek önem taşımaktadır. Saatlerce cildin yastık yüzeyinde olmasından dolayı oluşabilecek cilt sorunlarını önlemek için ranforce yastık kılıfları tercih edilmelidir. Özellikle yaz aylarında terleme ile birlikte ciltte sivilce oluşumu tetiklenir. Bunu önlemek için nefes alan pamuksu yapılı yastık kılıfları seçilmeli ve düzenli olarak değiştirilmelidir. 

Yıkama ile Yapısı Bozulur mu?

Ranforce pike takımı pamuklu yapısından dolayı çekme yapabilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle özel ölçülerde verilecek siparişlerde çekme payı dikkate alınarak ölçü verilmelidir. Elde ve çamaşır makinesinde hassas yıkama ile yıkanabilir. Elde de olsa çamaşır makinesinde de olsa yıkama derecesine çok dikkat etmek gerekir. Yüksek ısıda yıkanan her kumaş kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun bir müddet sonra özelliğini kaybetmektedir. Bunun sebebi yüksek ısının kumaş dokusunda ağır tahribat oluşturmasından kaynaklanmaktadır. 

Dokunun bozulması nedeniyle kumaş formu bozularak ya süner ya küçülür. İki şekilde de pike takımları kullanım amacına ulaşamaz ve istenilmeyen sonuçlar ortaya çıkar. Görüntüsü bozuk, yatarken rahatsız eden bir ürün ile karşı karşıya kalınır. Bu nedenle yıkama derecesine son derece önem verilmelidir. Bir diğer konu ise doğrudan güneş ışığı altında kurutmamaktır. Doğrudan gelen güneş ışığı uzun süre boyunca gelmemelidir.